Değerli Öğrencilerimiz ve Mensuplarımız,

COVID-19 ile enfekte olmuş vaka sayısının tüm dünyada ve ülkemizde artışı devam etmektedir. Üniversitemiz Yönetimi bu konuyu yakından takip etmekte ve değerlendirmeler yapmaktadır. Bu kapsamda 27 Ağustos 2020 tarihli genel duyuru ile sizlerle paylaşılmış olan ve desteğiniz ile güçlenen bazı düzenlemelerin aşağıda sunulan hali ile devamı gerekmektedir.

KAFETERYALAR
Kafeterya ve Garaj Yemekhanesi'nde öğle yemeği kumanya şeklinde verilecektir. Sosyal Bina’da alakart servisi, Kafeterya’da akşam yemeği, Kafeterya Kafe ile Kültür ve Kongre Merkezi Akademik Kulüp'te yemek hizmetleri verilmeyecektir.

KÜTÜPHANE
Kütüphanemiz, hafta içi mesai saatleri içinde sadece ödünç alma-iade hizmeti vermeye devam edecektir.

SPOR TESİSLERİ
Açık spor tesislerimiz (tenis kortları, basketbol alanları, halı sahalar) hizmet vermeye devam edecek ancak kapalı spor tesislerimiz (yüzme havuzu, kapalı spor salonları) kullanıma kapalı olacaktır. ODTÜ Spor Kulübü, açık alanlardaki faaliyetlerine (tenis kortları, açık basketbol sahaları ve stadyum) devam edebilecektir.

KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ
Kültür ve Kongre Merkezi akademik faaliyetler de dahil olmak üzere tüm etkinliklere kapalıdır.

YUVA VE MİSAFİRHANE
Normalleşme sürecinde hizmet vermeye başlamış olan Yuva ve Misafirhane, Koronavirüs riskine karşı uyulması gereken kurallar çerçevesinde açık tutulmaya devam edilecektir.

YURTLAR
Yurtlara yeni öğrenci kabul edilmeyecektir. Ancak halihazırda yurtlarda kalmakta olan ve ülkelerine dönmek istemeyen veya dönme imkanı bulamayan uluslararası öğrenciler yurtlarda kalmaya devam edebileceklerdir.

KAMPÜS GİRİŞİ
Öğrenci, mensup ve Üniversitemize hizmet veren firma araçları haricinde, tüm araçlar için Kampüs girişleri sınırlandırılacaktır. Bu kapsamda, içinde bulunduğumuz hassas dönem nedeniyle mezunlarımızın Kampüse girişlerine daha sonra belirlenecek bir tarihe kadar izin verilemeyecektir. ODTÜPass geçiş kontrol sistemi çalışmaya devam edecektir. Ancak, Kampüsümüzde salgın riskinin azaltılması amacıyla yürütülen kısıtlamalar çerçevesinde mensuplarımızın ODTÜPass sistemini zorunlu hizmet ve ziyaretler, iş, araştırma ve eğitim dışında kullanmamaya özen göstermeleri büyük önem taşımaktadır.

Kampüs içinde tüm açık alanlarda ve Eymir Gölü’nde maske takmak ve sosyal mesafeye uymak zorunludur.

Kampüsümüze  ve Eymir Gölü’ne maskesiz girişlere izin verilmeyecektir.

Yukarıdaki uygulamalarla ilgili oluşabilecek değişiklikler anında sizlere duyurulacaktır.

Sevgi ve saygılarımızla.

Rektörlük


Son Güncelleme:
30/09/2020 - 14:05