TAŞIT PULU

BİLGİLENDİRMESİ VE MONTAJ ADIMLARI

• Araç ön camına yapıştırılacak taşıt pulları, giriş-çıkış noktalarında bulunan okuma istasyonları tarafından araç geçişleri esnasında algılanmakta ve bariyer açma-kapama işlemleri otomatik olarak gerçekleşmektedir.

• Yönlendirme noktaları ve giriş-çıkış şeritlerinde bulunan Trafik lambaları ve diğer uyarı sinyallerine uyulması önem taşımaktadır.

• Kampüs giriş–çıkış noktalarında sorun yaşanmaması açısından Taşıt Pulunuzu aracınıza yapıştırmadan önce lütfen tüm adımları dikkatlice okuyunuz.

1. Taşıt pulunuzu aracınızın ön camı üzerine, cam ile taşıt pulu arasında herhangi bir materyal bulunmayacak şekilde, uygun bir alana yapıştırılmalıdır.

2. Sorunsuz operasyon için önerilen nokta, araç dikiz aynasının arkasında kalan alandır. (OGS etiketlerinin yapıştırıldığı bölge kullanılabilir.)

3. Taşıt pulu yapıştırılacak yüzey pürüzsüz ve temiz olmalıdır.

4. Taşıt pulunuzu köşelerden tutarak yapışkan alan üzerindeki şeffaf koruma bandını çıkarınız.

5. Yapışkan alan ODTÜ ambleminin bulunduğu ve taşıt pulu türünün (Akademik, İdari, Öğrenci, vb.) belirtildiği yüzey üzerinde bulunmaktadır.

6. Taşıt pulu baskılı yüzeyi dışarı bakacak şekilde ön cama yapıştırılmalıdır.

7. Taşıt pulunu bir kenarı cama yapıştırılarak arada hava boşluğu kalmasını önleyecek şekilde diğer kenara doğru bastırarak yapıştırılmalıdır.

8. Taşıt pulu ve üzerinde bulunan çip zarar görebileceğinden, taşıt pulunun yapıştırıldıktan sonra kullanım süresince araçtan sökülmemesi gerekmektedir.


Son Güncelleme:
07/03/2021 - 13:17