OTOPARK KULLANIM KURALLARI

 

1. Araçların taşıt pulu statülerine uyumlu park alanlarını kullanmaları zorunludur.

2. Otoparklarda engelli sürücüler için ayrılan park yerlerine diğer sürücülerin park etmesi yasaktır. Tespit edilmesi halinde taşıt pulları süreli veya süresiz olarak iptal edilir.

3. Otoparklar dışında kalan alanlara, kaldırımlara, yol kenarlarına ve taşıt pulu statüsüne uygun olmayan park yerlerine park ettikleri tespit edilen araç sürücülerinin taşıt pulları süreli olarak ve tekrarı halinde süresiz olarak iptal edilir.

4. Sürücülerin otoparklarda bulunan diğer araçların giriş ve çıkışını engelleyecek şekilde park etmemeleri önemlidir.

5. Araçlarında Uydu (Kahverengi) taşıt pulu olan öğrencilerin sadece Spor Merkezi yanı (MODSİMMER Uygulama Merkezi karşısı) park yeri, Kıyı Liman Laboratuvarı Güney bölgesi park yeri, Yalıncak yolu uydu park yeri, A-2 metro kapısı park yeri ve Yurtlar bölgesinde kendilerine ayrılan park yerlerini kullanmaları zorunludur. Yerel (Sarı) taşıt pulu sahibi araçlar uydu (Kahverengi) park yerlerini de kullanabilirler.

6. Hatalı park eden sürücülerin araçlarına çağrı belgesi bırakılır ve sürücüye konuyla ilgili elektronik posta gönderilir. Sürücünün 3 kez hatalı park ettiğinin tespit edilmesi halinde taşıt pulu süreli veya süresiz olarak iptal edilir.

Tüm sürücülerin, yerleşkemiz içerisinde araç kullanırken, yukarıda belirtilen kurallara titizlikle uymalarını, ayrıca yaya ve araç güvenliği için azami dikkat göstererek, trafiği tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmalarını önemle rica ederim.

Saygılarımla.

 

                                                                                                                                                                                                                           Prof. Dr. Türker ÖZKAN

                                                                                                                                                                                                                                Genel Sekreter V.

 

 

 

 


Son Güncelleme:
08/07/2020 - 11:41